Postrehy z prednášky Tradiční čínská medicína

13.12.2018

Tradičná čínska medicína v pediatrii s Ing. Zuzanou Ostrou.

Na koľko išlo o veľmi výživnú a kompaktnú prednášku ani neviem, ako ju v kocke zhrnúť.

Tak na začiatok... vedeli ste, že v minulosti boli čínsky lekári platený vtedy keď rodina o ktorú sa starali bola zdravá? To by u nás v dnešnej dobe lekári zomreli hladom. Bola to doba kedy lekár dokonale poznal rodinu. Poznával novo narodených členov a tak dokázal presne určiť príčinu choroby. 


Na prednáške sme hovorili o zdravej strave u detí do 6 rokov. Malé často choré deti sú z 90 % choré práve z nezdravej stravy.
Podľa TČM pri nevhodnej strave vzniká v tele nerovnováha jingu a jangu. Veľmi dôležité je vylúčiť z jedálničku v prvom rade zrno....v prvom rade pšenicu, ktorá so zdravým už dnes nemá nič spoločné. Nakoľko je pšenica veľmi modifikovaná a tiež z dôvodu jej zloženia.
Veľa chorôb vzniká práve množstvom konzumovanej pšenice a iného zrna. Všetko je už možné dnes veľmi dobre a chutne nahradiť.

Výskumy dokonca ukázali, že autistickým deťom ktorým nedávali zrno pokročili veľmi výrazne vo svojej liečbe. Na niektorých deťoch nebolo poznať že sú autistami. To vnímam ako veľký pokrok vo výskumoch keď dnešné každé 166 dieťa je autista. Výsledky štúdií sú z Anglicka.

Veľmi zaujímavá téma mi prišla "horúce dieťa". Aby som to vysvetlila. Tehotná žena ktorá je v dlhodobom strese spôsobuje nenarodenému dieťaťu horkosť do života. Prejavy po narodení u týchto detí sú pozorovateľné. Prejavujú sa ekzémami, častými opakujúcimi chronickými chorobami. Dieťa s chronickými, často opakujúcimi sa chorobami do 6 rokov čistí svoj organizmus... zrejme z toho čo do neho počas tehotenstva nechtiac vštepila jeho matka. V realite je to potom vidieť napríklad v tom, že niektoré deti trpia často angínami, iné deti angínu nikdy nemali a majú laryngitídy alebo majú často choré priedušky. Toto všetko sa dá v TČM krásne preliečiť a na trvalo, čo klasická medicína neponúka. Sama veľmi dobre viem, že kortikoidy a antibiotika spôsobujú len potlačenie daného zdravotného problému na chvíľu. A dieťa po krátkej chvíli trpí na rovnakú chorobu zasa.
To je práve obrovská výhoda TČM, ponúka celostnú liečbu človeka nie len liečbu daného konkrétneho problému.

Je veľmi dôležité aby po narodení dieťaťa matka dieťa nosila na hrudi, odkiaľ dieťa získava jinovu energiu. Dieťa sa týmto spôsobom ukotvuje.

Zaujímavé zistenie z výskumov je, že matka ktorá počas tehotenstva úmyselne hladuje, spôsobuje dieťaťu strachu z nedostatku jedla. Tieto deti bývajú obézne...práve zo strachu z nedostatku jedla.

Trávenie - slezina - žalúdok "dospievajú" asi v 6 rokoch. V tomto okamžiku odznievajú detské choroby. Je dôležité mať na pamäti, že zdravé stravovanie výrazne pomôže k liečbe dieťaťa. Nie vhodné dávaťnapr. dieťaťu mliečne výrobky keď je zahlienené, alebo keď má nádchu a podobne.

A touto informáciou by som ukončila postrehy z prednášky. Zdravý ľudia majú dve vlastnosti: majú trochu ružové okuliare a veria vo VYŠSIU MOC.

Na koľko prednáška mala úspech opakovať sa bude 20.2.2019. V prípade záujmu si rezervujte miesto tu: Tradiční čínská medicína v péči o zdraví dítěte