Postrehy z prednášky s MUDr. Veronikou Grossmanovou „Homeopatie v pediatrii“

13.12.2018

Na imunitu sa doporučuje po celé zimné obdobie homeopatický liek Echinacea 5. Vždy s prestávkami po týždni. Echinacea "naštartuje" imunitný systém a tak zabíja víry a baktérie. Vhodným liekom na opakujúce sa problémy v ORL oblasti je liek Lyphomyosot (polykomponent).

Pri nádchach (rýmach) sa osvedčili homeopatické lieky Kalium bichromicum 9C, Feerum phosporicum 9C, Pulsatila 9C. Vždy záleží od druhu nádchy (rýmy). Na zadnú nádchu krásne zaberá homeopatický sirup Drosetux, ktorý je zároveň aj na suchý dráždivý kašeľ, ktorý vychádza z hrtanu. Keď Vás na hrtane niečo šteklí, ako pierko .

O kašli sme sa v rámci homeopatickej liečby bavili dlhšiu časť prednášky. Existuje viac účinných liekov ktoré nám môžu pomôcť vyliečiť kašeľ a následne určiť liečbu.

Koliky u novorodencoch sa liečia Magnesiou muriaticou 9 C a Colocynthis 9C. Skúsiť jedno alebo druhé. China 9C je vhodná pri nadýmaní, keď ma dieťa bruško nafúknuté ako bubienok.

Ak ma novorodenec problémy s materským mliekom a zvracia ho hneď po napití, použijeme Aethusa cynapium 9C. Dieťa ktoré je veľký jedlík a následne mlieko vyvracia...použijeme Calcarea carbonica 9C.

A veľmi dôležitý liek na tvorbu materského mlieka je Ricinus communis 5C. Ten istý v potencii 15C až 30 C tvorbu mlieka naopak zastavuje. Tak pozor s výberom potencie.
Tiež sme riešili novorodeneckú žltačku (žloutenku) a ako na ňu.
Veľkou časťou z prednášky boli preberané lieky na žiarlivosť u detí, podporu učenia u detí, nadmerná únava, úzkosti a nespavosť.

Homeopatia je účinná liečba bez chemie, z prírody a nezaťažuje ľudský organizmus. Je vhodná pre všetkých, deti aj tehotné. Ďalšie prednášky v homeopatii pripravujeme na február (únor) 2019.