Co to jsou Bachovy květové esence?

12.04.2019

Co jsou to Bachovy esence?

Za všemi nemocemi a utrpením se skrývá strach, úzkost, neklid, obavy a starosti - mentální formy, s kterými se ztotožňujeme, a které tak omezují radostné a harmonické prožívání naší zkušenosti v tomto světě, která je pomíjivá. Nemoc je jedním ze způsobů, prostředků, kterým nás naše "duše" obrací k uvědomění Jediné podstaty Vědomí Já jsem. Pomocníkem k tomuto návratu, k rozvíjení vnitřní dokonalosti a mostem ke spojení s naší intuicí, jsou i Bachovy esence, připravené ze zdrojů přírody. Korespondují s našimi pozitivními i negativními vlastnostmi, a proto jsou schopny vyrovnávat důsledky emoční nerovnováhy, která je pak příčinou nemoci. Pomáhají nám projít, pochopit a pustit se příčin našich omezení, ze kterých se generuje utrpení, pomáhají nám dosáhnout vnitřní rovnováhu mezi tělem, duší a duchem.

Na jakém principu fungují?

Bachovy esence nejsou bylinné výtažky. Díky tomu nemají žádná omezení a můžeme je kombinovat s klasickými léky (a s pomocí "Bachovek" jejich užívání omezit nebo postupně vysadit). Mohou je užívat těhotné a kojící ženy, novorozeňátka a také lidé, kteří mají alergie, ekzém nebo i závažné nemoci typu rakovina, leukémie apod. Bachovy esence totiž nenesou výtažky, ale uzamknutou energii rostlin. Energie je neviditelná, ale řídí doslova všechno kolem nás. Každý z nás má určitou energii a ta se projevuje typem chování, postojem k situacím, k sobě a ke světu okolo. A často také psychickými nebo fyzickými obtížemi. Rostliny použité v systému Bachovy terapie byly pečlivě vybrány dr. Bachem (anglický lékař, bakteriolog a senzibil). Ten pozorováním a mnoha experimenty zjistil, že určitá rostlina souvisí s určitou energetickou frekvencí v lidském energetickém poli. Rozhodl se proto vytvořit systém, který dokáže bloky v naší energii vyléčit, rozpustit.

V čem by lidem mohli ulevit, pomoci?

Důležité je uvědomovat si i při této terapii, že jsme my sami jediným léčitelem, který má schopnost se změnit a uzdravit díky uvědomění si svého podstatného bytí. Květy jsou pomocníkem, prostředkem, který nám dává možnost změnit postoje, chování, s ohledem na proud věčného života. Mohou nám pomoci s různými nemocemi fyzického těla, tak duševně v rámci "léčení vztahů" nejen se svými blízkými, ale hlavně vztahu se sebou samým (posílení sebe-vědomí, řeší obtížné myšlenky, pocity viny, bezmoci, smutku, nejistoty, deprese, problémy s (ne)dominantností, nezvládání emocí, přehnanou starostlivost o někoho blízkého, únavu, atd.). Velmi je doporučuji jako doplněk k regresní terapii, kterou také nabízím. S trpělivostí dojdeme s Bachovými esencemi ke stejnému výsledku jako při například regresní terapii.

Fungují i pro naše domácí mazlíčky, v čem pomohu jim?

Psi, kočky, koně a další zvířata mají většinou stejně jako lidé popsatelné vlastnosti a emoce, jako je strach, žárlivost, agresivita, smutek, stesk po domově, majetnickost, plachost apod. Díky Bachovým esencím lze tyto negativní stavy "léčit".

Uvedeme konkrétní příklady pomoci:

EKZÉMY - vnitřní napětí, příčin může být mnoho... - podáváme příslušné esence + příp. mazání s esencemi + příp. pudr
ALERGIE - nesnášenlivost na vlivy vnějšího světa - podáváme příslušné esence...
KAŠEL - nerovnováha mezi dáváním a přijímáním - podáváme příslušné esence...
STRACHY, např. strach ze smrti, apod. - podáváme příslušné esence...

Kdo by měl zájem se dozvědět více, může zavítat na dvoudenní seminář Hanky Fuhrmannovej. Seminář bude praktický a také zážitkový. Více informací na Bachovy květové esence